Witamy w Magazyn Szachista
 » Strona Główna // » Baza partii / » FORUM / » Kombinacje / » Nauka Gry / » Zadania / » Prenumerata / Kontakt
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program na kurnik.pl - autoplayer
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    www.szachista.com Strona Główna
-> Programy i komputery
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
antonio salvadore
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 1:12 pm
Temat postu: Program na kurnik.pl - autoplayer
Odpowiedz z cytatem

Dobrą nazwą dla programu jest "KOGUT poskramiacz kurnika"

Nie ja jestem autorem programu. Na początku nie bardzo wiemy jak sprawić aby nasz programik działał więc postanowiłem napisać instrukcję po polsku (zamieszczając to gdzieś, podajcie linka do tego postu szachista.com i autora). Po kilku grach uśmiechniemy się tylko nad tą instrukcją bo wszystko okaże się bardzo proste i będzie się sprowadzać do dosłownie kilku kliknięć i skrótów klawiszowych.

LINK DO POBRANIA:
http://rapidshare.com/files/259481887/Kurnik.rar
lub
http://www.sendspace.pl/file/d5f8c43e5e0a5aed7c7a40e

-----------------------WAŻNE------------------------------------------------------
Kto bardzo się obawia że z linka wyskoczy robak i zje komputer, kurnik przestanie mu działać bądź kury w całej Polsce przestaną znosić jajka niech bardzo szybko schowa się pod kołdrą... bo nadchodzi dzień apokalipsy Smile
--------------------------------------------------------------------------------------

Mogą się zaraz pojawić debile co zaczną sprzedawać program, tę instrukcję (lekko obciętą) i np. czerwone nicki z kurnika na Allegro. Program jest darmowy i rozprowadzany na licencji Freeware, więc nawet grosz na niego wydany świadczy o wyzysku i manipulacji inteligencją interesanta. Zaznaczam że warto w opisie profilu na kurniku i na poczatku gry z człowiekiem napisać że gra się programem. Generalnie po takim stwierdzeniu część osób napisze że chętnie sprawdzi swoje umiejętności, a część odejdzie ze stołu i obejdzie się bez zaczepnych wyzwisk Smile . Na pewno trafią się też dzieci z mocnymi kompami co wszystkich będą radośnie roznosić, ale to jest jak z nożem... to jak będzie użyty zależy od właściciela.

KRÓTKO O PROGRAMIE
Program powstawał w pierwszej połowie 2009 i został publicznie udostępniony w drugiej połowie 2009. W skrócie program służy do testowania mocy obliczeniowych naszych komputerów/silnikówUCI w pojedynkach szachowych na odległość. Działanie opiera się na zasadzie rozpoznawania stanu szachownicy w oknie gry. Jest to zmodyfikowana wersja innego programiku (z udostępnianym kodem źródłowym) który kiedyś działał ale opcje konfiguracyjne mial wprowadzane w kodzie źródłowym wiec każda zmiana w serwisach szachowych pociągała za sobą potrzebę edycji i kompilacji źródła. Program to plik AutoPlay.exe

CO MAMY PO WYPAKOWANIU:

Pliki:

AutoPlay.exe - Program

log.txt - Plik z logiem

server.ini - Plik konfiguracyjny. Wartość "delay" oznacza opóźnienie na ruch np. delay=2100 to 2,1 sekundy na ruch dla programu czyli po 2,1s wykona ruch (symulacja gry z człowiekiem). Ustawienie np. delay=100 sprawi że partia będzie miała błyskawiczny przebieg.

window.ini - Plik konfiguracyjny. Domyślny rozmiar okna kurnika [nie zmieniamy nic!]

engine.ini - Plik konfiguracyjny. Zawiera komendy protokołu UCI dla silnika szachowego. W praktyce warto zmieniać tylko hash i cache. ponder=1 to tryb szukania posunięć "myślenia" podczas tury przeciwnika.

Katalogi:

Servers - konfiguracja programu na serwis kurnik.pl

TBS - Table Base (końcówki) [możemy wstawiać inne Tablice np. kilkuset megabajtowe]

Books - ksiazka debiutów [możemy wstawiać inne książki ale w formacie BIN i nadając nazwę "book"]

Engines/TogaII - silnik gry

Jest tam wstawiony darmowy silnik UCI TogaIIv1.4.1SE w czterech wersjach dla 1,2,4 lub ośmiu procesorowego komputera. Wybieramy nasz i zmieniamy mu nazwę na Engine.exe np. Ja mam jedno procesorowy komputer więc mnie interesuje tylko plik toga141se-1cpu.exe i zmieniam mu nazwę na Engine.exe (Tylko tak rozpozna go AutoPlay). Resztę plików (3 pliki) kasujemy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wstawić tam np. Rybke3. Zależy to od tego czy akurat nią dysponujemy. Ogólnie mając rybkę3 64-bit i komputer z 8CPU rozkładamy na łopatki każdego na kurniku.

JAK NIM GRAĆ

Uruchamiamy AutoPlay.exe Pokazuje się nam małe okienko. Przez chwilę widzimy w grupie INFO że nasz program łączy się poprzez protokół UCI z silnikiem szachowym (Engine). Otrzymujemy komunikaty:

-INFO-----------------
|
| uci ok
|
----------------------
(połączenie zostało nawiązane)

następnie...

-INFO-----------------
|
| BOOT OK
|
----------------------
(program gotowy do działania)

Wciśnięcie START! powoduje uruchomienie programu i oczekiwanie na komendy użytkownika.

-INFO-----------------
|
| NEWGAME
| W=WHITE B=BLACK
| ESCAPE=RESET
|
----------------------

Grając białymi, wciskamy W i gra się toczy... do momentu promocji piona po którejś ze stron. Wciskamy wtedy NUM0 (klawiatura numeryczna 0) i wybieramy Hetmana. W programie wszystko pisze.

Grając czarnymi przeciwnik ma białe i wykonuje ruch pierwszy. Trzeba to wprowadzić do naszego programu, a więc...

-Wybieramy kolor wciskając B (Black/czarne)
-Podajemy informacje o poruszonej białej bierce klawiszem P (Pawn/Pion) lub N (Knight/Skoczek) i dodajemy stronę Króla lub Hetmana klawiszem NUM1 lub NUM2 (klawiatura numeryczna po prawej stronie)

na chłopski rozum:

Ruch białego (przeciwnik):

Pion z lewej
-klawisze P i NUM1

Pion z prawej
-klawisze P i NUM2

Skoczek z lewej
-klawisze N i NUM1

Skoczek z prawej
-klawisze N i NUM2

MRUGANIE, SKRÓTY KLAWISZOWE

Wszystkie klawisze operujące wciskamy będąc na stole, program je przechwytuje. Nie przechodzimy na jego okno. Unikamy wtedy mrugania. START! wciskamy zanim siądziemy na stole wtedy nie mrugamy bo program przechwytuje klawisze z okna stołu Very Happy. Nie zasłaniamy niczym naszego stołu do gry. Nie zgadzamy się na cofanie ruchu. Program tego nie obsługuje.

Gdy program jest uruchomiony zbyt długo nie mając wydanych komend pojawi się:

-INFO-----------------
|
| BOARD ERROR
| END
|
----------------------
(błąd skanowania szachownicy)

Po każdej grze wciskamy Escape (program resetuje się) przechodzimy na okno programu wciskamy Start! i od nowa...

Tekst napisany przez "antonio salvadore".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

antonio salvadore
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 9:50 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dział na forum autora programu. Wiele wersji na różne serwisy np. yahoo. Niedługo udostępni nową wersję
http://www.autochess.com/forum/admax-f39.html

Strona współautora programu
http://playok.pl.ohost.de/

Ranking współautora na kurniku
http://www.kurnik.pl/stat.phtml?gid=ch&uid=11gm11

Program w akcji
http://www.youtube.com/watch?v=uh6aSN7vwtg
Powrót do góry

mastrob
Nowy

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 12:58 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To nie działa. Nie pokazuje się żadne okno. Przydałaby się pomoc.
Powrót do góry

antonio salvadore
Nowy
Nowy

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 11:45 am
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Prowokacja? i to przez osobę dopiero zarejestrowaną...
Powrót do góry

Lomas
Nowy

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 12:08 am
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mastrob napisał:

U mnie działa. Chyba sknociłeś coś przy zmianie nazwy Engine.exe
Ja z początku nie zauważyłem i dostałem zmianę nazwy na Engine.exe.exe bo nie zwróciłem uwagi na ukryte rozszerzenia.
Powrót do góry

Lomas
Nowy

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 12:51 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mastrob napisał:

Ja nie wiem jak wciskać num1 i num2. Proszę podać.
Powrót do góry

mastrob
Nowy

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 8:35 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mi to naprawdę nie działa (chciałbym żeby było inaczej). Na pasku zadań pojawia się Admax i koniec. Menadżer zadań pokazuje, że uruchomiony jest Engine.exe
Powrót do góry

gruuby
Nowy

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 8:05 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Siema a ja mam taki problem ze boot normalnie sie wlącza itd tylko ze jak rozpoczynam partie białymi to zrobil mi max 6 ruchow i sie sciął ;/ a czarnymi to w ogóle się nie ruszył ... co jest źle??? prosze o pomoc
Powrót do góry

słabyrafał
Nowy
Nowy

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 11:00 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ludzie tylko po co to? jaka jest satysfakcja z nabitego sztucznie 2100, nikt normalny nie gra partii z kims o tym ranku na 3 minuty bo ruchy jak kiedyś obserwowałem są szysze niz bym ruszył myszką.
Przepraszam ale ja chyba jestem z innej bajki
Powrót do góry

gruuby
Nowy

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 9:47 am
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Normalnie Smile Dzieki temu bootq mozna sie uczyc zapamietywac jakies pułapki rozpoczecia itd .... a po co grac na 3 min? ;P kumpel ma ten program i powyzej 2100 rank nie bd mial bo z 2000+ graczami jzu przegrywa nawet na 3 min xD
Powrót do góry

Mr Nobody
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 10:17 am
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W skrócie program służy do testowania mocy obliczeniowych naszych komputerów/silnikówUCI w pojedynkach szachowych na odległość.

W skrócie to program służy do oszukiwania na kurniku. Moderator chyba jest na wakacjach i tylko dlatego temat oraz użytkownik są jeszcze na forum.
Powrót do góry

Mały Franek
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 11:04 am
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Proponuje temu wspanialemu propagatorowi tego wspomagacza poddanie sie do dymisji na tym forum.
Powrót do góry

Marcinos
Hetman
Hetman

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 11:17 am
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:

W skrócie to program służy do oszukiwania na kurniku. Moderator chyba jest na wakacjach i tylko dlatego temat oraz użytkownik są jeszcze na forum.

To nie jest forum kurnika, by moderator miał dbać o to czy ktoś tam oszukuje czy nie. Jak ktoś swój rozum ma, to wie jak się odnosić do takiej działalności. Zauważcie jednak, że sporo osób zarejestrowało się tylko po to by zasięgnąć informacji o tym programie. Słowem, są wielbiciele kolegi salvadore i jego produktu (czy tam kogo innego), popyt jest. A to sporo o ludziach mówi.

wladek
Hetman
Hetman

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 12:05 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Marcinos napisał:
Cytat:

To nie jest forum kurnika, by moderator miał dbać o to czy ktoś tam oszukuje czy nie. Jak ktoś swój rozum ma, to wie jak się odnosić do takiej działalności. Zauważcie jednak, że sporo osób zarejestrowało się tylko po to by zasięgnąć informacji o tym programie. Słowem, są wielbiciele kolegi salvadore i jego produktu (czy tam kogo innego), popyt jest. A to sporo o ludziach mówi.

Masz doswiadczenie w sprawach O....tw ..pisz jak to sie robi...
Wladek moze sie nauczy oszukiwac...
---------------
Tak dla propagandy szachow kurnik to swietne miejsce do gry i propagandy szachow w Polsce ,nie ma lepszego miejsca ,jak www.kurnik.pl
---------------
Ps.
www.szachista.com rowniez jest dobre do propagandy szachow , wiec dzialac , dzialac , dzialac nie ociagac sie...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Marcinos
Hetman
Hetman

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 12:18 pm
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Władziu, siostra się znowu z kaczką spóźniła? Mówiłem już, nie przyczepiaj jej diagramów do fartucha bo się zawstydzi i na złość będzie Ci robić. I kto to teraz posprząta?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Wszystkie czasy w strefie
www.szachista.com Strona Główna
-> Programy i komputery
Strona 1 z 6